CENNETTEN BİR KÖŞE; ERİKLİ


                            
	Edirne ili Keşan’a bağlı olan Erikli Saros körfezinin büyüleyen güzelliğine sahip, kendi kendini temizleyen denizi, mavi bayraklı plajları, koyları, tabiat parkları, alış veriş noktaları, festivalleri, yemyeşil doğası, büyük şehirlerden kolay ulaşılması gibi özellikleri ile cennetten bir köşe olmayı hak eden bir tatil beldesidir.
	İstanbul’dan yaklaşık iki buçuk saatlik bir yolculuk ile ulaşılabilen belde Çanakkale’ye de 55 km uzaklıktadır. Sadece tatil yapılan yaz mevsiminde değil kısa süreliğine yani bir hafta sonu kaçamağında bile tercih edilebilecek bir konumdadır. Gökçeada ile karşılıklıdır. Geceleri adanın ışıklarını denizin ötesinden izleyebilirsiniz. Denizi bir koy olma özelliği ile genellikle sakindir. Yılın belli dönemlerinde rüzgâr sörfü de yapılabilmektedir. Yaz döneminde düzenlenen festivaller bulunmaktadır. Müziğin ritmini denizden esen ılık rüzgâr ile birleştirebileceğiniz ve sevdiklerinizle harika anlar geçirebileceğiniz festivaller için önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. İbrice Limanı özellikle dalış tutkunlarının uğrak noktasıdır.


 Denizin derinliği bu bölgede 45 metreyi bulmaktadır. Dalış sırasında hem deniz canlılarının çeşitliliğini görebilir hem de tarihi kalıntılara rastlayabilirsiniz. Yakın bir bölgede bulunan Tuz Gölü de ziyaret edilmesi gerek noktalardan biridir. Uzunkum plajı uzun bir sahile sahiptir. Kendi imkânlarınızla gidebileceğiniz ve isterseniz çadır kurabileceğiniz bölge yeşille mavinin buluştuğu bir güzelliktedir. İtalyan Koyu yine ziyaretçileri ağırlayan ve doğallığından hiç bir şey kaybetmemiş özel bölgelerdendir. Eğer konaklama için tercihinizi çadır olarak kullanmak istiyorsanız


Danişment’te bulunan tabiat parkındaki hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Bu bölgede hem kurulmuş hazır çadırlar hem de kendi çadırınızı kurabileceğiniz alanlar bulunur. Günlük ücretler sezona göre değişiklik gösterebilmektedir. Duş, wc, market, kasap, çay bahçesi seçenekleri de diğer hizmetler arasındadır. Oteller, pansiyonlar, bungalow evler, apart oteller, çiftlik evleri yaşam tarzınıza ve geçirmek istediğiniz tatil anlayışına göre çeşitlenmektedir. Konaklama seçiminizi de kendi standartlarınıza göre kolaylıkla belirleyebilirsiniz.Kısacası Erikli’de hem sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilir hem de isterseniz içini doldurabileceğiniz eğlenceli, hareketli bir tatile olanak tanıyabilirsiniz. Yaz aylarındaki artan ziyaretçi yoğunluğu sebebi ile erken rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilmektedir. 
YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR