DENİZ, KUM, GÜNEŞ VE ERİKLİ

                   
Özellikle yaz aylarında; tüm kış yoğun bir şekilde çalışan ve rahat bir nefes alarak güzel bir tatil hazırlığı ile yeniden enerji kazanıp motive olmak isteyen kimseler, değişik ve nispeten rahat tatil beldelerini tercih ederek çeşitli organizasyonlarını hayata geçirmektedir. Genellikle Ege ve ya Akdeniz kıyılarını seçenlerin yanı sıra yakın noktaları düşünen ve ya farklı alternatifler arayanlar da mevcuttur. Bu sebeple Erikli yaz mevsiminde çoğunlukla ziyaretçi sayısı artan küçük ama tatilcileri tatmin eden özellikleri ile tercih edilmektedir.Erikli İstanbul, Çanakkale, Edirne gibi büyük illere oldukça yakın bir konumdadır. Kendi kendini temizleyen denizi, mavi bayraklı plajları, el değmemiş doğası ile misafirlerini ağırlamaktadır. Özellikle görülmesi gereken ve anılarınıza eklemekten hoşlanacağınız bölgeleri ise azımsanmayacak derecededir. En çok uğranılan İtalyan Koyu ve Uzunkum Plajı ilk sıralarda yer almaktadır. 


Uzunkum Plajının yaklaşık 1 km uzunlukta bir sahili bulunmaktadır. İmara açık olmayan bölge üzerinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle ziyaretçiler giderken temel ihtiyaç ve gereksinimlerini yanlarında götürmektedir. İtalyan koyunda Türklere çıkarma yapan İtalyanlara karşı kurulmuş mevzi kalıntıları bulunmaktadır.


 Koy adını bu mevziden almaktadır. Bu bölge de çadır kurmak ve kamp yapmak için uygundur. Ancak yine sit alanı olduğu için sosyal bir tesis yoktur. Danişment bölgesinde ise tabiat parkı yer almaktadır. Bu parkta hem yeşil doğa ile kucaklaşabilir hem de mavinin eşsiz tonlarını seyre dalabilirsiniz. Çadır kurabileceğiniz uygun alanlar olduğu gibi hazır olarak kurulmuş çadırlardan da belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Tesis içinde market, kasap, wc, duş gibi hizmetler de mevcuttur.


 Erikli’de ince ve altın rengi kumların keyfini halk plajlarında da çıkarabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra İbrice limanında dalış eğitimi alarak denizin derinliklerindeki dünyayı da keşfedebilirsiniz. Su sporları ve yılın belli zamanlarında yapılabilen rüzgâr sörfü deneyebileceğiniz diğer aktiviteler arasındadır.
Erikli’de tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını zevkle çıkardıktan sonra konaklama alanınıza giderek huzurlu doğa sesleri ile akşamınızı geçirebilirsiniz.
YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR