Erikli’ de Bir Tatil Günü ve Yapılacaklar Listesi

                                             

                Erikli Trakya bölgesinde yer alan Edirne iline bağlı Keşan’a 33 km uzaklıkta yer alan ve Saroz körfezinin üzerinde bulunan küçük bir tatil beldesidir. Genellikle yaz aylarında ziyaretçi sayısı artmaktadır.

                İlk adım attığınızda dört bir yanınızda doğanın huzurlu seslerini duyabilirsiniz. Kalmak için tercih edeceğiniz konaklama merkezi hangisi olursa olsun muhakkak yeşil örtüye ve masmavi denizin mükemmel manzarasına ulaşabilirsiniz. Uyandığınızda güneşin sımsıcak ışıkları enerji ile güne başlamanızı sağlamaktadır. Harika bir kahvaltının ardından kendinizi pırıl pırıl bir denize ve ışıldayan kumlara bırakabilirsiniz.

Eğer İtalyan Koyu ya da Uzunkum plajını tercih ederseniz ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmekte fayda vardır. Çünkü sit alanı olan bölgelerde sosyal tesis bulunmamaktadır. İtalyan Koyu’nda tarihi bir mevzi ve kalıntıları bulunmaktadır. Danişment bölgesinde kamp yapmak için hazır kurulmuş çadırlar ve ya kendi çadırınızı kurabileceğiniz alanlar vardır. Bu bölgede isterseniz şezlong ve ya şemsiye kiralayabilir yine aynı şekilde duş ve wc hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Su sporları yapabileceğiniz noktalar olduğu gibi dalış yapmak isterseniz İbrice Limanı’na da gidebilirsiniz. Suyun derinliği 45 metre kadardır ve deniz canlıları bakımından da oldukça zengindir.

Bazı uygun zamanlarda rüzgâr sörfü de yapılabilmektedir. Deniz berrak suyu ve kendini temizlemesi ile akvaryum denizi olarak bilinmektedir. Yılın belli zamanlarında düzenlenen iki festival bulunmaktadır. Sevdiklerinizle katılabileceğiniz festivallerde denizden gelen meltem rüzgârıyla birlikte müziğin tadını çıkarabilir hatıralarınıza yenilerini ekleyebilirsiniz. Tüm gün denizin ve güneşin keyfini çıkardıktan sonra Yumurta tepeden gün batımını izleyebilirsiniz.

Akşam kurulan pazarda aradığınız her şeyi bulabilir ve yerli halkın sıcakkanlılığına şahit olabilirsiniz. Yakınlardaki Tuzla Gölü, Koruklu, Yaylaköy, Beyköy, Çelitik ziyaret edilebilecek güzellikteki diğer yerlerdir. Tuzla gölünde yaşayan göçmen kuşları görebilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Akşam saatlerinde konakladığınız merkezin bahçesinde mangal keyfi yapabilir ya da bölgenin meşhur lipsos kavurma, somon sarma gibi lezzetlerini yakın noktalarda tadabilirsiniz.

                Döndüğünüzde biriktirdiğiniz güzel anılarla tekrar gitmek isteyeceğiniz Erikli tatili için şimdiden planlarınızı yapmaya başlayabilir ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR