ERİKLİ NEREDEDİR, NASIL GİDİLİR, NELER YAPILABİLİR?

Bir tatil planını yılın her mevsimi hazırlayabilir, kendi standartlarınıza uygun bir şekilde bir rota belirleyebilirsiniz. Yapmak istediklerinizi ve motivasyon kaynaklarınızı belirledikten sonra gideceğiniz yerin özelliklerini araştırabilir ve buna göre organizasyonunuzu hazırlayabilirsiniz.


Erikli özellikle büyük şehirlerden kolaylıkla ulaşılabilen ve hemen her mevsimde türlü imkânlar sunarak ziyaretçilerini ağırlayan şirin bir tatil beldesidir. İstanbul’dan ister kendi aracınızla isterseniz otobüs firmalarını kullanarak yaklaşık iki buçuk saat gibi kısa bir sürede Erikli’ye ulaşabilirsiniz. Edirne ilinde bulunan belde Keşan’a bağlıdır. İstanbul’dan 260 km, Yunanistan sınırına 58 km, Çanakkale’ye 55 km ve Keşan’dan ise sadece 33 km uzaklıktadır. Saros körfezinin üzerinde yer alır ve Gökçeada ile karşılıklı bir konumdadır.


Erikli’ye vardığınızda konaklama seçeneklerinden herhangi birini kişi sayınıza göre belirleyebilirsiniz. Otel, motel, apart oteller, çiftlik evleri, bungalow evler, pansiyonlar gibi pek çok farklı alternatif bulunmaktadır. İsterseniz hizmet anlayışına göre misafirlerini rahat ettiren otel ve ya motelleri tercih edebileceğiniz gibi, kendi doğal ortamınızı oluşturabileceğiniz bünyesinde mutfak, bahçe gibi kullanım alanları bulunanları da seçebilirsiniz.

Birçok konaklama noktası denize yakın olarak hizmet vermektedir. Erikli insanının güler yüzlü ve cana yakın yerli halkı ile harika günler geçirirken alış verişte de zorlanmazsınız. Yürüme mesafesinde bulunan market, kasap, manav gibi işletmelerin yanı sıra bölgenin lezzetli yemeklerini tatma fırsatı bulabileceğiniz lokantalar da bulunmaktadır. Yine kendi damak tadınıza uygun yemekler yapabileceğiniz apart otellerin ve ya çiftlik evlerinin olanaklarını da kullanabilirsiniz.


Bölgede kamp yapabileceğiniz Danişment mevkii, dalış yaparak derinliği yaklaşık 45 metreyi bulan denizi ile canlı çeşitliliğini görebileceğiniz İbrice Limanı, harika altın rengi kumları ile İtalyan Koyu, Uzunkum plajı, görülmesi gereken Koruklu, Beyköy, Çelitik, Kum Ocakları Sahili, Yaylaköy gibi bölgeleri ile Erikli dolu dolu bir tatil geçirebilmeniz için pek çok imkâna sahiptir.


Denizin kendini temizleyen özelliği ile neden akvaryum olarak nitelendirildiğine şahit olabileceğiniz Erikli için tatil planlarınızı bazı dönemlerde artan yoğunluğa göre önceden yapabilir ve rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlardan da yararlanabilirsiniz.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR