Erikli Sahili, Plajları, Alışveriş ve Pazar Yerleri Nasıldır?

Erikli Marmara ile Ege bölgesi arasında kalan Edirne iline bağlı şirin bir kasaba ve aynı zamanda bir tatil beldesidir.

Erikli İstanbul’a 260 km uzaklıktadır. Yaklaşık 3 ile 3,5 saat süren bir araba yolculuğu ile ulaşılabilmektedir. Kendi aracınızla gitmek istemezseniz Keşan’a ulaştıktan sonra günün hemen her saatinde olan otobüsleri kullanabilirsiniz.

Erikli sahili alabildiğine kumdur ve bu altın rengi kumlar berrak, masmavi bir deniz ile buluşmaktadır. Keşan’ın yaz sonunda kutladığı Turizm Kültür Festivali için de sahil etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Sahil boyunca su sporları yapılabilmektedir. Deniz bisikleti kiralanabilmekte ve belli dönemlerdeyse sörf yapılabilmektedir. Ayrıca İbrice Limanı’nda dalış için eğitim alabilir ve derinliği 45 metreye varan sularda deniz canlılığı çeşitlerini görebilirsiniz. Plajlarda şezlong ve şemsiyeleri kullanarak da güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Halkın kurduğu pazarları ziyaret edebilir, Arasta Bazaar’da bulunan dükkânların rengârenk görüntüsü ile de ruhunuzun okşanmasına izin verebilirsiniz. Aradığınız her şeyin yanında sakinliğin de tadını çıkarabilirsiniz.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (2)
  • Hale nur - 21 Haziran 2020

    Arkadaşlarımla erikli feste gelmiştik çok eğlendik büyük konser oluyor muhteşemdi bu senede var

  • Hale - 19 Haziran 2020

    Her sene tatilimi erikli de yaparım en sevdiğim saros körfezi doğası denizi bir harika akşamda yürüş için güzel bir sokağı var

SON YAZILAR