Erikli ve Yakınlarında Gidilecek, Görülecek Yerler ve Aktiviteler

Erikli Edirne ili Keşan’a bağlı özellikle Trakya, Marmara ve Ege bölgelerinden gelen ziyaretçilerle yaz aylarında belli bir yoğunluğa ulaşan küçük ve şirin tatil beldelerimizden biridir. Keşan’a 33 km, Yunanistan sınırına 58 km ve İstanbul’a 260 km mesafede bulunan belde Gökçeada ile de karşılıklıdır. Yunan adalarına da geçiş yapılabilmektedir.

Gerek konumu gerek ise sağladığı tatil olanaklarıyla dikkat çeken bölge, yerli halkının samimiyeti ve sıcaklığıyla da tercih edilen tatil yerlerinden biri olmuştur.

Tatilinizde konaklama için kampı seçenlerdenseniz Danişment bölgesi bunun için çok uygundur. Karavanlar için de yine uygun alanlar bulunmaktadır. Konaklama seçenekleri arasında kiralık evler, yazlıklar, çiftlikler ve ya pansiyonlar, apart oteller mevcuttur.

Koruklu, Beyköy ve Çelitik gibi yakınlarda gezip görebileceğiniz yerler vardır. Yumurta Tepe eşsiz manzaraya hâkim olabileceğiniz bir mevkidedir. Dalış sporları için İbrice Limanı tercih edilmektedir. Muhteşem koyları arasında Uzunkum ve İtalyan Koyu bulunmaktadır.
Tekne turlarıyla ve ya bisikletle de rahatlıkla gezebilirsiniz.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (2)
  • Cenk - 26 Haziran 2020

    Arkadaşlarımla gidip 5 gün kaldığımız konserler zamanı çok kalabalık oluyor yer bulmakta zorlaşıyor

  • Meral - 26 Haziran 2020

    Gidilecek görülecek beğeneceğiniz tatil köyü tabi kişiye göre değişebilir

SON YAZILAR