Masmavi ile Yemyeşilin Buluştuğu Erikli’de Yapılacaklar Listesi

Hem kış hem de yaz mevsimi için düşünülebilecek birbirinden farklı tatil bölgeleri vardır. Ülkemizde özellikle yaz döneminde tercih edilen, temiz denizi ve ince kumları ile ünlü plajlar arasında Erikli sahili de sayılabilmektedir.

Erikli Trakya’nın Bodrum’u olarak adlandırılmaktadır. Parlak güneşin altında ışıldayan bir deniz ve upuzun sahilde göze çarpan altın rengi kumlar tatilciler için muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Gün boyu plajlardaki şemsiye ve şezlongları kullanarak güneşin tadını keyifle çıkarabilirsiniz.

Konaklama için tercih edebileceğiniz pansiyonlar, apart oteller ve bunların yanı sıra kiralık ev ve ya çiftlikler bulabilirsiniz. Kendi tarzınıza uygun bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Her daim taze deniz mahsulleri bulunan Erikli’de değişik lezzetlerle buluşabilirsiniz. En ünlü yemekleri arasında kadayıfa sarılı karides, lipsos kavurma ve somon sarma sayılabilmektedir.

Deniz altına meraklı iseniz İbrice Limanı’nda dalış yapabilirsiniz. Uygun dönemlerde sörf yapılabilmekte, sahilde ise her zaman deniz bisikleti kiralanabilmektedir.
Erikli beldesi türlü aktiviteleri huzur içinde tamamlayabileceğiniz nadir yerlerdendir.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (2)
  • Merve m. - 21 Haziran 2020

    Denizi baya berrak hele sabahları çok berrak balıkların yüzüşünü görebilirsiniz denizi bir anda derinleşmiyor sığ buda hoşuma gitti

  • Dilek - 20 Haziran 2020

    Gidip görmeniz gereken kiralık ev yazlık pansiyon bulabileceğiniz çokta pahalı olmayan tatil için ideal köy diyebilirim

SON YAZILAR