Mavi, Yeşil, Huzur ve Tatilin Buluşma Noktası Erikli

                                      

                Turizm sektörü hem yaz hem de kış aylarında aktif olan ve insanların çeşitli ihtiyaçlarına göre şekillenebilen oldukça esnek ve geniş bir alandır. Bu sebeple özellikle yurdumuzda ziyaret edilebilen oldukça güzel tatil beldeleri revaçtadır. Ancak son yıllarda daha yeni keşfedilmiş ya da insan yoğunluğunun daha az olduğu yerler de tercih edilmeye başlanmıştır.

                Erikli gerek büyük şehirlere olan yakınlığı gerek muhteşem doğası ile her mevsim misafirlerini layığıyla ağırlamaktadır. Her yıl iki kez düzenlenen festivalleri ile de dikkat çekmektedir. Sunulan hizmet çeşitliliği hemen her bütçeye hitap etmektedir. Konaklama için tercih edebileceğiniz oteller, apart oteller, pansiyonlar, bungalow evler, çiftlik evleri, bağ evleri gibi oldukça fazla seçenek mevcuttur. Yeme içme mekânları da genellikle merkezde ve denize yakın konumdadır.

Kalacağınız tesis içerisinde de farklı alternatifler bulunmaktadır. Açık büfe lezzetlerini tadabileceğiniz otellerin yanı sıra kendi mutfağınızı yaşatmaya devam edeceğiniz apart oteller ve pansiyonlar da dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Yemyeşil bahçelerin içinde barbekü keyfi yapabilir sevdiklerinizle hoş anılar biriktirebilirsiniz. Erikli mavi bayraklı plajları ile de beğeni toplamaktadır.

Yaklaşık 3 kilometreyi bulan plajları 30-40 metre genişliğindedir. İtalyan Koyu, Uzunkum plajı sit alanı içinde yer alır ve doğa bu bölgede tamamen bakirdir. Kamp yapabileceğiniz uygun alanlar bulunmaktadır. Danişment bölgesinde ise cüzi ücretler karşılığında yine kamp yapabilir, şezlong, şemsiye kiralayabilir, wc, duş hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu bölgede bulunan tabiat parkı içinde çay bahçesi, lokanta, market ve ya kasap gibi imkânlarını da bulabilir ve faydalanabilirsiniz. Yumurta tepe bölgeyi yüksekten görebileceğiniz ve harika bir gün batımına şahitlik edebileceğiniz güzelliktedir.

İbrice Limanı dalış tutkunları için oldukça uygundur. Denizin derinliği 45 metreye yaklaşmaktadır. Deniz canlılığı çeşitliliği gayet tatmin edicidir. Saros körfezinin kendini temizleme özelliği akvaryum olarak nitelendirilmektedir. Gökçeada ile de karşılıklı bir konumdadır. Tekne kiralayarak kolaylıkla gidilebilir. Gece açık havalarda adanın ışıkları da zevkle izlenebilir.

                Erikli tüm olanakları ve mükemmel doğallığı ile her daim ziyaretçilerini beklemektedir. İyi tatiller.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR