MUHTEŞEM KOYLAR, PLAJLAR VE AKTİVİTELER

Tatil kelimesi herkes için farklı bir anlam taşımaktadır. Kimisi için sadece sessiz ve sakin bir şekilde dinlenmek anlamına gelirken kimisi için ise bol eğlence içeren bir motive kaynağıdır. Büyük şehirlere yakın mesafede bulunan Edirne ili Keşan ilçesine bağlı olan Erikli ise hemen herkesin tatil anlayışına uygun olarak seçenekler sunmaktadır. İsteyenler geniş bahçeli çiftlik evlerinde doğanın yeşil tonları ile huzuru bulurken, isteyenler denize, alış veriş noktalarına yakın olan ve nispeten daha hareketli olan konaklama tesislerinde vakit geçirmeyi yeğlemektedir.


Erikli’ye ilk kez adım atanların bile rahatlıkla gezip kendi ihtiyaçlarına göre aradıklarını bulabilecekleri bu şirin belde aynı zamanda muhteşem koyları ile de dikkat çekmektedir. En meşhur olan ve en çok uğranılan koyları arasında İtalyan Koyu sayılabilmektedir. Koy özellikle el değmemiş bakir doğası ile tercih edilmektedir. Çadır kurarak kamp yapmak isteyen ziyaretçiler için uygun alanlar mevcuttur. Sit alanı olan bölgede sosyal tesis yer almamaktadır. Tüm doğallığı ile gününüzü denizin mavisi ve yeşilin huzuru ile birleştirebileceğiniz koyun adının bir tarihçesi vardır.

Geçmiş bir tarihte İtalyanlar Türklere karşı bir çıkarma yapmıştır. Buna karşılık olarak bir mevzi kurulmuştur. Dünden bugüne bu mevziden bazı kalıntılar kalmıştır. Dilerseniz bu kalıntılar arasında gezebilir ve koyu yüksekten izleyebilirsiniz. Uzunkum plajı da gidilmesi gereken yerlerdendir. Yaklaşık 1 km sahili olan plaj güneşte parıldayan altın kumlara sahiptir. Danişment bölgesinde ise bir tabiat parkı yer alır. İçerisinde wc, duş, manav, market, kasap gibi hizmetler belli ücretler karşılığında sunulmaktadır. Sahilde yine şezlong ve şemsiye kiralama şansınız da bulunmaktadır.


Gerek halk plajları gerekse tabiat parklarında geçireceğiniz gününüze İbrice Limanında dalış aktivitesi, su sporları ve ya rüzgâr sörfü etkinlikleri gibi farklı alternatifleri de ekleyebilirsiniz. Gün sonunda ise Arasta Pazar da dolaşabilir sevdiklerinize hediyelik eşyalar seçebilirsiniz. Belli günlerde kurulan pazarda da yöresel tatlara ulaşabilir ve yerli halkın sıcaklığı ile keyifli alış verişler yapabilirsiniz. Dönemsel yoğunluktan etkilenmemek için siz de erken rezervasyon fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR