Tatil Beldesi Erikli ve Civarında Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Sizler de tatil için önceden plan ve program yapanlardansanız listenize yeni bir belde daha ekleyebilirsiniz. Erikli; Marmara bölgesinde bulunan Edirne Keşan’ a bağlı özellikle yakın illerden çok sayıda ziyaretçi çeken doğal güzellikleriyle ve sakinliğiyle tercih edilen bir tatil beldesidir.

Keşan’a 33 km yakınlıkta, Yunanistan sınırına 58 km mesafede ve İstanbul’a 260 km uzaklıktadır. İbrice Limanının yaklaşık 6 km batısındadır. İbrice Limanı dalış yapmak için uygun bölgelerdendir. Derinliği 45 metreye kadar çıkmaktadır. Suda çok fazla deniz kestanesi bulunur, palet giyilmelidir. Denizaltı canlı çeşitliliği olan limanda dalış için eğitim de verilmektedir. Osmanlı zamanında tuz ihtiyacını karşılayan Erikli Tuz Gölü şimdilerde göçmen ve yerel kuşların yaşadığı ve yavruladığı bir yer olmuştur. En bilinen kuş türü flamingolardır. Danişment, Koruklu, Çelitik ve Beyköy civarda gezebileceğiniz diğer yerlerdir.

Erikli, pansiyon, apart otel gibi konaklama alternatifleri ile huzurlu, dingin ve doğayla baş başa vakit geçirebileceğiniz harika tatil seçeneklerindendir.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (1)
  • Fatih k. - 19 Haziran 2020

    Gidilip tatil yapılması gereken şirin bir belde köy arası bir yer haftasonu kalabalık hafta içi daha sakin

SON YAZILAR